Duyrular

Salone delMobile Milano 2017

19.10.2017

Salone delMobile Milano 2017

Salone Internazionale del Mobile 2017 yılında 04-09 Nisan tarihleri arasında İtalya'nın Milano kentinde düzenlendi. Bursa’dan katılan MOBİ bu yıl fuara 3. Kez yer aldı. Her zaman olduğu gibi, tasarımcı A. Raşit Karaaslan fuar için yeni bir koleksiyon hazırladı ve yeni koleksiyon 6. Hol, C48'de bulunan MOBİ standında sergilendi. Koleksiyonunu modern bir estetik içinde oryantal duyarlılıkla tasarlayan tasarımcı, bu yıl da ceviz ağacını Türkiye'den gelen büyüleyici desenler ve lüks kumaşlarla birleştirmeyi tercih etti.
Bu yılın en büyüleyici ürünlerinden biri olan Casablanca, tek kişilik oturma elemanları, köşeler, şezlonglar ve entegre kahve masaları gibi temel birimlere sahip modüler bir kanepe sistemidir. Bu modüller sistemle özelleştirilmiş oturma alanları oluşturulabilir ve farklı yaşam tarzlarına uyum sağlayacak şekilde uyarlanabilir. Bu kanepe sisteminin arkasını süsleyen benzersiz kafes, ona egzotik bir görünüm katıyor. Kanepe ve hareketli yastıkları, MOBİ için özel olarak dokunan, canlı baharat renklerinde ve zengin kadife kaplamalı döşemelere sahip.
Casablanca'ya eşlik eden Fez, sırtını kucaklayan ahşap bir kabuğu olan yeni bir tek kişilik koltuk. Bu kabuk, Casablanca ile aynı hassas kafeslere sahip olmasına ragmen kavisli bir yüzeye sahiptir. Bunun sayesinde ışık ve gölge oyununu vurgular. Özel kadife kumaş Casablanca’ya sofistike bir görünüm kazandırır. Bu yılki en büyük parça, kütüphaneler, medya ve depolama birimleri oluşturmak için özelleştirilebilen modüler bir duvar sistemi olan Ritmo. Ritmo'nun temel birimi, yan yana istiflenerek kullanılabilecek bölünmüş bir kutudur. Farklı boyutlardaki ahşap veya cam kapılar üniteleri tamamlamak ve dönüştürmek için kullanılabilir. Modern, sade ve çok yönlü olan Ritmo, çağdaş sofistike unsurları her yaşam alanıyla uyum sağlayacaktır.
Son olarak Aria büfe ve içecek dolabı 2017'nin en popüler yemek odası öğeleriydi. Aria doğal ahşap güzelliğini sergiliyor. Her iki yanındaki zarif kavisli parçaları ve kompakt şekilleri herhangi bir yaşam alanınıı tamamlamalarını sağlayacaktır. Aria parçaları fuarda her ikisi de doğal ceviz için olan yeni ve cesur Fuji yemek masası ve Rita sandalyeleri ile gösterildi. Bu yılki parçaların basitleştirilmiş geometrisi ve doğal mat yüzeyleri, doğanın zengin renk ve desenlerine vurgu yapıyor.

DİĞER DUYURULAR